Chmury dostosowane do potrzeb firm

Nowoczesne firmy, które operują duża ilością projektów posiadając siedziby rozrzucone po całym kraju potrzebują możliwości bezpiecznego przekazywania sobie wzajemnego dostępu do plików. W tym celu wykorzystywane są powszechnie znane chmury pozwalające przechowywać w sieci najważniejsze dokumenty do kilku GB.

Chmura nie musi być droga

chmura dla małej firmyFirmy jednak potrzebują zdecydowanie większej ilości miejsca oraz dostępu do dysku z wielu kont, dlatego wykupują pakiety chmur prywatnych, dedykowane specjalnie dla nich. Cały czas wzrasta popularność wykorzystywania chmur. Firmy jednak są świadome zagrożeń wynikających z publicznego użytkowania dysku, dlatego poszukują indywidualnych rozwiązań, które spełnią ich potrzeby. Chmura dla małej firmy wcale nie musi być droga i skomplikowana. Wystarczą podstawowe funkcje jak wspólny kalendarz, jeden dysk oraz możliwość edycji plików przez kilka osób w jednym momencie. Usprawnia to nie tylko pracę, ale kiedy pojawiają się nowe ważne terminy, to każdy z pracowników zostaje o tym poinformowany. Poza tym jest to bardzo bezpieczny sposób na przechowywanie bardzo ważnych danych, które trzymane na dysku komputera po jego zniszczeniu są już nie do odzyskania. Jeśli chodzi o chmury prywatne to na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań i pakietów zarówno dla małych, jak i większych firm.

chmura dla małej firmyWybierając właściwy pakiet nie trzeba się martwić o przeciążenie, wyznaczony na początku działalności główny administrator cały czas może nadzorować ilość osób, które w danym momencie korzystają z chmury. W każdej chwili można zwiększyć pakiet, co wpływa na większą ilość użytkowników posiadających dostęp oraz więcej miejsca dostępnego na dysku. Małe firmy raczej nie mogą sobie pozwolić na skorzystanie z usług specjalistów, którzy zaprojektują chmurę specjalnie pod ich branże wdrażając nowe rozwiązania ułatwiające procesy sprzedaży a także systemy pracy. Nie oznacza to jednak, że gotowe rozwiązania są gorsze, zwłaszcza jeśli firma nie potrzebuje zbyt wielu innowacji. Firmy rozważając zakup dedykowanej chmury powinny zapoznać się z wieloma możliwościami, jakie oferują. Wśród pakietów na pewno znajdą taki, który będzie spełniał ich oczekiwania. Wszystkie systemy oferowane wraz z chmurą powinny być ogólnodostępne dla wszystkich użytkowników do niej przypisanych.

Nie oznacza to jednak, że każdy pakiet będzie umożliwiał jednoczesną pracę z wszystkich kont. W przypadku większego budżetu, jaki można przeznaczyć na chmurę warto skorzystać z usług kogoś, kto przygotuje chmurę według potrzeb i udostępni wiele narzędzi, które ułatwią funkcjonowanie firmy.

Zamknij Menu