Cyfrowe zarządzanie kadrami

systemy informatyczne hr

Rozwój technologii cyfrowej w dobie Internetu objął swym zasięgiem już niemal wszystkie dziedziny naszego życia prywatnego i zawodowego. Drastycznie zmienił nasze przyzwyczajenia i sposób w jaki wykonujemy nasze codzienne obowiązki, jak spędzamy czas wolny i jak komunikujemy się między sobą.

Sprawne systemy HR

systemy informatyczne hrTakże nasze miejsca pracy uległy metamorfozie, radykalnie zmieniając sposób wykonywania powierzonych obowiązków. Powstał cały wachlarz systemów informatycznych dedykowanych odpowiednim branżom, działom i wąskim specjalizacjom, dzięki czemu znacznie wzrosła wydajność pracy i otworzyły się nowe horyzonty dla biznesu oraz funkcjonowania urzędów państwowych i instytucji publicznych. Także na polu zarządzania zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwach i instytucjach, tak zwanym HR (od angielskiego Human Resources), powstały nowe rozwiązania umożliwiające sprawniejsze i wydajniejsze zarządzanie aktywnością pracowników. Współczesne systemy informatyczne HR pozwalają za pomocą internetowych aplikacji o wiele sprawniej i łatwiej przechowywać i segregować odpowiednie dane dotyczące wydajności pracownika, historii jego zatrudnienia i wszelkich danych go dotyczących.

systemy informatyczne hrWielkim ułatwieniem jest możliwość użycia takich systemów informatycznych do przeprowadzania indywidualnych i grupowych szkoleń, testów wiedzy i kompetencji, tworzenia bazy szkoleniowej, tzw e ? learning oraz przydzielać zadania zdalnie, jednocześnie kontrolując ich przebieg i postęp. Odpowiednio skonfigurowane systemy informatyczne HR, skrojone pod indywidualne potrzeby przedsiębiorstwa, może znacznie ułatwić i uprościć stosowanie odpowiednich procedur, dzięki czemu znacznie wzrośnie wydajność i efektywność wykonywanej pracy na każdym szczeblu. Zastosowanie takiego rozwiązania pomoże również szybciej definiować niedociągnięcia pracowników i systemu pracy, a więc i sprawnie na nie reagować, co pomoże zwiększyć zdolności adaptacyjne firmy lub urzędu do dynamicznie zmieniających się warunków ekonomicznych i technologicznych, tym samym zwiększając ich konkurencyjność.

Systemy informatyczne stworzone do zarządzania kadrami doskonale sprawdzają się zarówno w małych, kilkuosobowych firmach, jak również w międzynarodowych korporacjach zatrudniających tysiące pracowników rozsianych na kilku kontynentach, pozwalając na znaczne zmniejszenie kosztów przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności komunikacji. Możliwość operowania tymi systemami HR w chmurze, pozwala na dostęp do danych z każdego miejsca na świecie, jak również jednoczesny dostęp do tych samych danych dla wielu podmiotów.

Cyfrowe zarządzanie kadrami
Przewiń do góry