Dochód z kopania kryptowalut

Zapoczątkowana przez Bitcoin era kryptowalut dopiero się zaczęła – potwierdzają to rosnące ceny kart graficznych, które są odpowiedzialne za „kopanie” kryptowalut. Zwiększające się ceny tych walut również mówią same za siebie. Dlatego coraz więcej osób zadaje sobie pytanie „jak zarobić na kryptowalucie i Bitcoinach?”.

Kopanie Bitcoin a korzyści finansowe

kopanie bitcoinOtóż do kopania potrzebna jest koparka – w tym wypadku odpowiednio zbudowany komputer o dużej sile obliczeniowej. Najodpowiedniejsze do tego celu są maszyny bazujące na dużej ilości najnowszych kart graficznych. Dzieje się tak, gdyż części te są zbudowane z małych jednostek wykonawczych, które są w stanie przetwarzać podobne obliczenia jednocześnie. Cały ten proces obliczeniowy prowadzi do wygenerowania waluty i dodania jej do łańcucha bloków, a co za tym idzie – zarobku dla właściciela koparki. Karty graficzne nie są jedyną możliwością – można też używać procesorów, jednak one mają dużo mniejszą moc obliczeniową. W niektórych sytuacjach zaczęto używać koparek bazujących na nowych modelach telefonów, ale okazały się one za mało efektywne. Gdy ma się już odpowiedni sprzęt, wystarczy go odpowiednio skonfigurować i czekać, aż wykopie on dla nas odpowiednią kryptowalutę. Najpopularniejszą i najcenniejszą z nich jest Bitcoin i mimo jego malejącej już liczny, efektywne kopanie Bitcoin powinno przynieść zamierzone skutki.

kopanie bitcoinKopanie łączy się jednak z pewnym ryzykiem, dlatego innym dobrym wyjściem jest sprzedaż własnej mocy obliczeniowej – nie trzeba wtedy martwić się o generowanie kryptowaluty, gdyż dostarcza się wtedy jedynie mocy obliczeniowej dla faktycznego właściciela kopalni. Jest to dużo bezpieczniejszy sposób zarabiania na kryptowalucie – właściciel kopalni płaci za udostępnianie maszyny, dzięki czemu sam może oszczędzić na jej kupnie. Ta opcja nie przyniesie fortuny, jednak jest to pewny zarobek w przeciwieństwie do samodzielnego prowadzenia kopalni. Obie opcje prowadzą do zarobku, jednak każda z nich wymaga początkowego wkładu własnego. W przypadku kopania zwrot kosztów będzie czasochłonny, więc inwestycja będzie zwracała się dłużej. Mimo to zapewni ona większe wynagrodzenie niż w przypadku sprzedaży mocy obliczeniowej, które mimo stałego przypływu gotówki nie zwróci tyle, co wydobycie chociażby Bitcoina.

Trzeba też pamiętać, że w przypadku kryptowalut cena rośnie z czasem – dlatego zwrot włożonych w kopanie pieniędzy nie będzie natychmiastowy. Ostateczna decyzja zależy oczywiście od preferencji i od sytuacji osobistej, gdyż obie opcje mają specyficzny zestaw plusów i minusów.

Zamknij Menu