Jak skomponować bardzo dobry komputer do gier?

Każdy gracz potrzebuje odpowiedniego sprzętu, który będzie w pełni realizował jego potrzeby. Te mogą z kolei wynikać z kilku czynników. Wybór odpowiedniego komputera do gier, będzie mocno związany z konkretnymi tytułami lub rodzajem samych gier. Warto wiedzieć, że specyficzny sprzęt może znacznie różnić się cenowo.

Komputer do gier o dużej pojemności

 komputer do gierWiele gotowych opcji prezentowanych przez sklepy internetowe posiada w pełni optymalne uwarunkowania, jednakże skonstruowanie własnego komputera z odpowiednich komponentów gwarantuje pełną satysfakcję gracza. Powszechnie dostępne są różnorodne rankingi podawane przez specjalistyczne portale, które mają pomóc w podjęciu decyzji o zakupie odpowiednich części. Warto wiedzieć, że inaczej prezentują się opcje związane z maksymalnymi ustawieniami dla osoby preferującej rozgrywkę w mobie (multiplayer online battle arena), a inaczej w rts-ach (real time strategy). Oba te rodzaje łączy jednak zapotrzebowanie na procesor i kartę graficzną, która pozwoli na płynność rozgrywki. W przypadku drugiego rodzaju, bardzo niepożądane jest występowanie zawieszeń, zwłaszcza w trakcie rozgrywki przez Internet. Istotna jest liczba klatek na sekundę, a ilość rdzeni najlepiej, żeby wynosiła około 6 lub 8.

 komputer do gierJeśli chodzi o kartę graficzną, to bardzo istotna jest jej pojemność. Im większa, tym lepsze możliwości i brak awaryjności w przypadku uruchamiania najnowszych tytułów. Dobry komputer do gier musi posiadać jeszcze kilka niezbędnych rzeczy. Nie bez znaczenia jest pojemność nośnika danych. Żeby komputer do gier mógł pracować bez większych zastrzeżeń, to powinien posiadać jak największa ilość Giga Bajtów. Przyjęło się, że optymalna wielkość powinna wynosić około 240 GB. Jest to kluczowa nie tylko ze względu na możliwość instalacji nowych tytułów, ale także wszelkich łatek i usprawnień związanych z licznymi aktualizacjami. Nie bez znaczenia jest też wybór odpowiedniego zasilacza. Niezależnie od specyfikacji i rodzaju gry, najodpowiedniejszym wyborem zdają się części o parametrach od 550 do 700 watów. Poza wymienionymi komponentami, istotne jest także zaopatrzenie się w wysokiej jakości kartę dźwiękową czy sieciową.

Potrzeba związana z wyborem takich komponentów jest jednak mocno powiązana z rodzajem rozgrywki, jaką preferuje gracz. Istnieją tytuły, gdzie nawet najcichszy dźwięk wyłapany w odpowiednim momencie decyduje o porażce, czy wygranej. Dobre skomponowanie odpowiedniego urządzenia przeznaczonego do gier jest dosyć wymagającym zadaniem, dlatego najlepiej skorzystać z porad specjalistów.

Zamknij Menu