Na czym polega kopanie bitcoinów?

O tym, że kryptowaluty się „kopie”, wiedzą tylko osoby interesujące się tematem. Ci, dla których waluta cyfrowa wydaje się głupim pomysłem i którzy uważają, że jej popularność jest tymczasowo, zupełnie nie znają żadnych szczegółów dotyczących obecności tej waluty na rynku. A chodzi o to, że ilość danej waluty – na przykład bitcoina – jest ograniczona.

Koparka bitcoin do bloku transakcji

koparka bitcoinPomysłodawca zadbał o to, aby nie było możliwości produkowania nowych pieniędzy. Obieg jest zamknięty. Ograniczona ilość bitcoina jest gdzieś tam w sieci komputerowej – i nikt nie wie gdzie! Trzeba więc ją znaleźć – i to właśnie poszukiwanie nazywa się kopaniem bitcoinów. Gdy było to mało popularne, wówczas na znalezienie bitcoina miała szansę osoba posiadająca przeciętnej jakości sprzęt komputerowy, ponieważ nie miała prawie żadnej konkurencji. Obecnie jednak popularność jest o wiele większa, zatem aby znaleźć danego bitcoina jako pierwsi – musimy posiadać sprzęt o jak najlepszej mocy obliczeniowej. Taki sprzęt to koparka bitcoin. Oblicza ona algorytmy danego bloku transakcyjnego, aby trafić w jeden jedyny ciąg znaków, który jest kluczem. W ten sposób zdobywa się bitcoiny, od razu po zdobyciu jednej partii, pojawia się nowy blok transakcyjny i poszukiwanie pasującego ciągu znaków rozpoczyna się od nowa.

koparka bitcoinIle bitcoinów dostajemy za jedno wykopanie? To zależy. Początkowo było to 100 bitcoinów, jednakże potem stopniowo liczba ta zaczyna maleć (w końcu jest go do wykopania coraz mniej) – każda kolejna nagroda jest o połowę mniejsza od poprzedniej. I „gra” będzie trwała, aż zostanie wykopany ostatni bitcoin. Każdy, kto posiada dobrą, prawdziwie wydajną koparkę bitcoin, ma szansę na wydobycie monet, dlatego nie ma nigdy tak, że wszystkie pieniądze znajdą się w rękach jednej osoby. Dzięki temu kurs waluty nie stoi w miejscu, waha się, każdy ma więc też szansę trafić na moment, aby kupić bitcoina po przystępnej cenie, a sprzedać go potem o wiele drożej. Jeśli chodzi o same koparki – wiele osób wpadło na to, żeby zamiast pracować samodzielnie, zorganizować grupy kopiące. Osoby takie nazywają się „górnikami”. Według statystyki, na dobę można wykopać bitcoina 144 razy, dlatego im mamy więcej osób zajmujących się tematem, tym więcej kryptowaluty możemy zdobyć (i się nią podzielić).

Podsumowując, posiadanie koparki bitcoin daje nam klucz do świata wykopywania kryptowalutę i każdy z nas ma szansę zdobyć nagrodę, jeśli tylko moc obliczeniowa będzie odpowiednio wysoka. Kopanie kryptowalut odbywa się automatycznie, poprzez maszyny – my tylko śledzimy wyniki i cieszymy się z kolejnych zdobytych nagród.

Zamknij Menu