Profesjonalne usługi z zakresu data recovery

Data recovery to pojęcie nieznane każdemu, jednakże pod tą nazwą kryje się po prostu odzyskiwanie danych z nośników elektronicznych. Obecnie niemal każdy ma komputer, laptop, jesteśmy właścicielami też innych sprzętów na przykład aparatów fotograficznych, pendrive’ów czy dysków ssd.

Odzyskiwanie danych komputerowych

data recoveryMożemy na nich przechowywać zdjęcia, inne pliki graficzne oraz różnego rodzaju dane. Jednakże zdarza się, że posiadane dane zostaną usunięte. Najczęściej jest to przypadkowe działanie użytkownika lub też działanie wirusa, który przemknął niezauważenie przez oprogramowanie antywirusowe naszego komputera. Na szczęście obecnie nowoczesna technologia sprawia, że możemy przywrócić utracone dane i to bez ich uszkodzenia. Takie usługi data recovery oferowane są przez profesjonalne firmy dysponujące specjalistycznym oprogramowaniem. Weźmy na przykład takie usunięcie danych z dysku twardego. Dane te możemy stracić na skutek uszkodzeń logicznych lub technicznych. Pierwszy rodzaj uszkodzeń jest łatwy do zdiagnozowania i bardzo szybko można przywrócić takie dane, natomiast w drugim przypadku wiele zależy od poziomu uszkodzenia dysku twardego. Jednakże specjaliści wykwalifikowani w usługach data recovery, poradzą sobie i z takimi problemami, stosując nieinwazyjne lub inwazyjne procedury odzyskiwania danych.

data recoveryW przypadku konieczności otworzenia dysku twardego, urządzenie zostaje umieszczone w specjalnej, sterylnej komorze laminarnej, dzięki czemu prace mogą przebiegać w kontrolowanych warunkach. Profesjonalne firmy posiadają odpowiednie narzędzia do odzyskiwania danych z dysków twardych HDD o różnych rozmiarach – od 1,8” do 3,5”. Nie ma znaczenia także typ interfejsu, ponieważ usługi data recovery pozwalają na przywrócenie danych z dysków USB, SAS, SCSI czy innych. Tak samo jest w przypadku dysków SSD, czyli nowoczesnych urządzeniach, które zastąpiły pendrive i karty pamięci. Obecnie firmy działające w branży recovery posiadają także usługę odzyskiwania danych z wideorejestratorów, dlatego nawet filmy zbierane w monitoringu osiedlowym nie przepadną, gdy zostaną przez przypadek usunięte. Słowem podsumowania – nic w świecie elektroniki nie ginie.

Dzięki usługom data recovery wszelkie przypadkowo usunięte dane mogą zostać odzyskane bez żadnych uszkodzeń. Usługi tego typu oferują profesjonalne firmy, dlatego musimy liczyć się z ich pewnym kosztem, który nie będzie należał do najniższych. Jednakże biorąc pod uwagę fakt przywrócenia cennych, straconych danych, jest to cena, którą warto za to ponieść.

Zamknij Menu