Kto zajmuje się tworzeniem stron internetowych?

Użytkownik internetu, wchodząc na konkretną stronę www, zwraca uwagę na jej szatę graficzną oraz treść. Nawiguje po stronie za pomocą umieszczonych w menu przycisków, które przenoszą go na właściwe podstrony.

Zespół projektujący stronę www

Projektowanie stron wwwCałość jest spójna i oczywista, jednak mało kto zastanawia się nad tym, ile wysiłku trzeba włożyć w stworzenie takiej strony! Kompleksowe projektowanie stron internetowych w Olsztynie to działanie wymagające współpracy co najmniej kilku osób – grafika komputerowego, webmastera oraz webdevelopera. Każdy ma do wykonania swoje zadanie. Konieczne jest stworzenie struktury strony w języku XHTML, dodanie funkcjonalności za pomocą JavaScriptu, a także przygotowanie wyglądu poprzez system CSS. Dopiero połączenie wykonanych przez wymienione osoby prac pozwala na uzyskanie poprawnie działającej strony internetowej. Webdeveloper pracuje głównie za pomocą edytorów tekstów, frameworków oraz kompilatorów języka. Do jego zadań należy stworzenie kodu strony w konkretnym języku programowania – najczęściej jest to PHP, Java, Perl lub Python. Powinien też posiadać umiejętność dostrzegania funkcjonalnych rozwiązań – warto, by wprowadzał modyfikacje i rozwinięcia wykorzystywanych już środków po to, aby jeszcze bardziej usprawnić wymianę danych, która odbywa się między stroną a internautą.

Projektowanie stron wwwJeśli chodzi o webmastera, do jego zadań należy przede wszystkim opisanie tekstowej zawartości serwisu. Ponadto zajmuje się dodawaniem nowych modułów do interfejsu oraz poprawianiem funkcjonalności strony. To on jest odpowiedzialny za poprawne działanie strony internetowej oraz nadzoruje treści, które redaktorzy chcą dodać na stronę, choć kontrolę tę sprawuje również administrator serwisu, gdyż to na nim spoczywa odpowiedzialność na ogólnym wizerunku serwisu. Ilość spraw, o których trzeba pamiętać przy projektowaniu strony www, jest naprawdę duża – nic więc dziwnego, że wiele osób, ceniąc sobie swój własny czas, zamiast samodzielnego wykonania strony internetowej, decyduje się na zatrudnienie specjalistów. Dzięki temu zleceniodawca zyskuje pewność, że stworzona strona www będzie odznaczała się najwyższą jakością – współcześnie nie ma bowiem miejsca na słabe strony internetowe: nie zostałyby one przez nikogo zauważone. Dlatego liczy się wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz stworzenie atrakcyjnego designu, dzięki czemu strona www przyciągnie wielu odwiedzających.

Firmy projektujące strony www często proponują też usługi copywritingowe – dzięki temu nasza strona może zostać wzbogacona o nowy chwytliwy slogan, reklamujący naszą firmę.

Zamknij Menu